O NAS

Dawno, dawno temu mój dom zrobił się za mały… Trzeba by zbudować większy, zdecydowanie drewniany. Jak by tu zacząć??? Zacząłem od szukania informacji w Internecie: przepisy budowlane, sposoby, materiały, drewno, kanały na You Tube o konstrukcjach, filmy o cięciu, łączeniu, wykańczaniu drewna. Kupiłem kilka narzędzi, potem trochę więcej… W krótkim czasie zwykły, blaszany garaż stał się kolebką nowej PASJI, stał się Gizmo Garażem, gdzie każda godzina pracy z drewnem przynosiła frajdę, nową wiedzę, nowe pokłady ciekawości, nowe umiejętności. Internetowe fora pasjonatów stolarstwa – głównie Kornikowo.pl i kanały tematyczne na You Tube rozbudzały pasję coraz mocniej. Wspaniali ludzie chętnie dzieląc się wiedzą i doświadczeniami sprawili, że i ja chciałem dzielić się tym, czego się nauczyłem, zarażać innych radością własnoręcznego tworzenia, pokazywać, że nie trzeba specjalistycznych maszyn i szkół aby cieszyć się pracą swoich rąk.

I tak powstał Gizmo Garaż na You Tube. Kanał, gdzie pokazuję moje i pożyczone projekty, pomysły, narzędzia, maszyny, sposoby i ułatwienia przy pracy w drewnie. Pokazuję co, jak i czym wykonać, jak dbać o narzędzia, jak kleić, jak łączyć, jak zabezpieczać drewniane powierzchnie. Filmy spotkały się z niezwykłym echem. Tysiące osób pisze komentarze, zadaje pytania, dzieli się myślami.

Szybko okazało się, że Garaż to za mało. Postarałem się więc o większą siedzibę. Nowy warsztat był w stanie surowym, co dało świetną okazję do pokazania jak szybko, tanio i własnoręcznie stworzyć wygodne miejsce do pracy. I znów tysiące komentują, pytają, radzą, kibicują.

Bardzo ważną częścią mojej pasji są ludzie, tacy sami Pasjonaci jak ja, społeczność łącząca profesjonalistów z amatorami, zapaleńcy i zawodowcy. Połączeni internetowym forum Kornikowo.pl spotykamy się na tematycznych targach (Drema, Lubdrew), spontanicznych zlotach, prywatnie, półsłużbowo, zawsze chętnie. Organizujemy cyklicznie spotkania pasjonatów u nas, co jakiś czas zapraszamy do siebie na weekend takich samych zapaleńców jak ja, wspólnie dzielimy naszą pasję i wymieniamy się doświadczeniem, wspólnych tematów nie brakuje ani w dzień na warsztacie, ani wieczorami przy wspólnym stole ze szklaneczką w ręku.

To dla Was powstał i kanał i niniejszy sklep. Kolejny krok mający ułatwić Wam samodzielne prace. Stworzony przez pasjonata dla innych pasjonatów.

Na wirtualnych półkach znajdziecie marki, których sam używam, z których jestem zadowolony.